Reklama
Reklama

Na ratunek przyrodzie: Dzień Ziemi

"Z energią chrońmy klimat" to tegoroczne hasło Dnia Ziemi, który obchodzony jest 22 kwietnia na całym świecie. W przyszłym roku minie 40 lat, od kiedy poraz pierwszy zorganizowano tę akcję. Jej celem jest uświadomienie społeczeństwu, jak ważna jest przyroda i jej chronienie.

W Dniu Ziemi uczestniczą między innymi uczniowie. Jednak Ziemi może pomóc każdy i to nie tylko dziś. Nie proponujemy przenoszenia się do lepianki i życia bez energii. Proste, codzienne czynności wystarczą by choć odrobinę ulżyć naszej planecie.

Przede wszystkim myślmy o świetle, które palimy w domach i o wodzie, którą zużywamy. Nie potrzebujemy zapalać 10 żarówek, gdy właśnie oglądamy telewizor. Idąc pod prysznic i myjąc naczyniapamiętaj o oszczędności. Jeśli masz możliwość - segreguj śmieci. Nie wyrzucaj śmieci na ulicach, w lasach i parkach. Korzystaj z usług gratowiska i gratowozu. To niewiele dla nas - ale bardzo dużo dla naszej planety.

Obecnie, w obchodach Dnia Ziemi uczestniczy 140 państwa z całego świata i 17 tysięcy różnego rodzaju organizacji. Polska dołączyła do ich grona w 1990 roku.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami kolejna zimna noc, jest ostrzeżenie meteo
8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
4.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro