Reklama
Reklama

Kino Olimpia do wyburzenia?

fot. Scena Robocza FB
fot. Scena Robocza FB

We wrześniu budynek Kina Olimpia przy ulicy Grunwaldzkiej został wyłączony z użytku. Taką decyzję podjęła zarządzająca obiektem Akademia Muzyczna. - 12 września Akademia otrzymała zestaw ekspertyz technicznych, z których wynika m.in., że w budynku, ze względu na bardzo liczne naruszenia wymagań dotyczących ochrony przeciwpożarowej oraz stan instalacji elektrycznej, występuje zagrożenie życia i zdrowia ludzi. Mając powyższe na uwadze, w pełni świadoma odpowiedzialności za życie i zdrowie użytkowników budynku stanowiącego własność Akademii zdecydowałam o natychmiastowym wyłączeniu budynku z użytkowania - wyjaśniała prof. dr hab. Hanna Kostrzewska, rektor uczelni.

Równocześnie uczelnia tłumaczyła, że wprowadzenie kosztownych modyfikacji w obiekcie, by przez chwilę móc z niego korzystać (obiekt był wykorzystywany nie tylko przez Scenę Roboczą, ale też uczelnię), a następnie przeprowadzić od podstaw gruntowną przebudowę jest nieracjonalne finansowo. - Wobec powyższego władze Akademii, po zabezpieczeniu bieżących potrzeb lokalowych uczelni zintensyfikują działania celem rozpoczęcia docelowej przebudowy obiektu - dodała.

Takim obrotem spraw zaskoczona była Scena Robocza, która prowadziła tu działalność i tym samym musiała się stąd wyprowadzić. W ostatnich dniach założyciel Sceny Roboczej Adam Ziajski stwierdził, że budynek ma zostać wyburzony. O to, czy rzeczywiście tak się stanie uczelnię zapytał Głos Wielkopolski. Z odpowiedzi wynika, że budynek nie nadaje się do eksploatacji i trwają ekspertyzy techniczne. Nie potwierdzono ani nie zaprzeczono informacji o wyburzeniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
4.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro