Reklama

Trasa PST po testach! Od soboty wracają tramwaje

fot. MPK Poznań
fot. MPK Poznań

Przynajmniej na jej fragment.

W piątek na trasie pomiędzy mostem Teatralnym i Słowiańską odbyły się przejazdy techniczne tramwajów. - Próby przeprowadzone po wykonanych pracach remontowych potwierdziły, że możliwa jest bezpieczna eksploatacja torowiska - informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

Tramwaje linii nr 3 wjadą na trasę PST w Wigilię, a więc już w sobotę. - Przywrócone zostanie funkcjonowanie przystanków PST: Dworzec Zachodni, Rondo Kaponiera, Most Teatralny (wszystkie w obu kierunkach) oraz Słowiańska - tylko przystanek w stronę centrum (przystanek w kierunku os. Sobieskiego) pozostanie nieczynny. Przystanek "Słowiańska" po stronie zachodniej (do Centrum) będzie zarówno przystankiem początkowym jak i końcowym dla tramwajów linii nr 3 - dodaje.

Po oddanym do użytku odcinku trasy PST poruszać się będą tramwaje dwukierunkowe. - Oddanie do eksploatacji fragmentu trasy PST nie oznacza całkowitego zakończenia prac w tym rejonie. Prowadzone one będą głównie nocą bez konieczności wstrzymania ruchu tramwajowego. Do momentu zakończenia robót na wyremontowanym odcinku będą obowiązywać ograniczenia prędkości.

Pozostały odcinek trasy ma być oddany do użytku na przełomie maja i czerwca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro