Reklama
Reklama

Od soboty tramwaje pojadą fragmentem trasy PST. Jak pojedzie komunikacja miejska w święta?

fot. ZTM Poznań
fot. ZTM Poznań

Przed nami okres świąteczny i zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Jeszcze w czwartek autobusy i tramwaje kursują zgodnie z normalnym, roboczym rozkładem jazdy. Pierwsze zmiany zajdą w piątek, 23 grudnia. Tego dnia obowiązywać będzie roboczy rozkład jazdy, ale ze względu na przerwę świąteczną w szkołach i na uczelniach część kursów się nie odbędzie. Konkretnie chodzi o kursy linii nr 124 (zostaną zawieszone), linii nr 154 (odbywać się będą tylko na odcinku Rondo Rataje - Spławie), a także linii nr 188 (odbędą się tylko w godzinach 9.30 - 13.30 na trasie os. Sobieskiego - Radojewo).

Z poważniejszymi zmianami trzeba się liczyć w Wigilię, a więc w sobotę. Dobra informacja jest taka, że 24 grudnia tramwaje wrócą na trasę PST, a konkretnie na odcinek pomiędzy Roosevelta i Słowiańską. Wjedzie tu linia nr 3. - Dziś "trójka" jeździ z Naramowic przez Winogrady, most Teatralny, Kaponierę i Łazarz na Górczyn. Od Wigilii tramwaj będzie skręcał z ulicy Głogowskiej w kierunku Dworca Zachodniego PST i pojedzie dolnym PST obsługując przystanki Kaponiera i Most Teatralny, a następnie wyremontowanym odcinkiem Poznańskiego Szybkiego Tramwaju do przystanku Słowiańska. Na Słowiańskiej dwukierunkowe tramwaje będą zmieniały tor jazdy dzięki tymczasowo zbudowanemu rozjazdowi nakładkowemu i rozpoczynały kurs w kierunku centrum i Naramowic (wsiadanie i wysiadanie będzie możliwe tylko z przystanku w stronę centrum - po stronie stacji paliw i akademików) - wyjaśnia Zarząd Transportu Miejskiego.

Tego samego dnia, 24 grudnia, przywrócona zostanie linia nr 8. Pojedzie z Górczyna do Mostu Teatralnego, a dalej Dąbrowskiego na Ogrody. Poza zmianami na sieci tramwajowej, 24 grudnia to każdego roku czas, gdy tramwaje i autobusy kursują w ograniczonym zakresie. - Wszystkie linie tramwajowe i większość linii autobusowych dziennych będzie funkcjonować do godz. 16:00 - podaje ZTM. O 16.00 na trasy wyjadą linie nocne, które będą kursować do 12.00 w Boże Narodzenie.

25 grudnia tramwaje wyjadą na trasy w południe, sporo linii autobusowych będzie zawieszonych, a pozostałe będą funkcjonować według świątecznego rozkładu. 26 grudnia także obowiązywać będzie świąteczny rozkład jazdy.

Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro