Reklama

Brakuje lekarzy, wielkopolski szpital bez oddziału dziecięcego przez kolejne pół roku

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Szpital Wolsztyn FB
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Szpital Wolsztyn FB

O tym, że lecznica przestała przyjmować małych pacjentów pisaliśmy już w sierpniu.

Powodem zawieszenia działalności oddziału dziecięcego szpitala w Wolsztynie są braki kadrowe. W sierpniu podawaliśmy, że poszukiwania nowego kierownika oddziału (poprzedni przeszedł na emeryturę) trwają od miesięcy i jak dotąd nie zakończyły się sukcesem. A lekarz, poza pensją na poziomie 24 tysięcy złotych i pracą na oddziale spełniającym unijne wymogi może liczyć na m.in. służbowe mieszkanie. Chętnych i tak brak.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Pierwotnie oddział miał być zawieszony do końca roku. Dziś już wiadomo, że taka sytuacja utrzyma się dłużej. Wciąż nie znaleziono ordynatora pediatrii, dlatego konkurs zostanie powtórzony. Głos Wielkopolski ustalił, że już wystąpiono o to, by oddział był oficjalnie zawieszony przez kolejne sześć miesięcy, a więc do końca czerwca. NFZ się na to zgodzi. Jeśli okaże się, że w międzyczasie znajdzie się nowy ordynator dla oddziału, wznowi on działalność wcześniej.

Gdzie pomocy mogą szukać mali pacjenci z zachodniej Wielkopolski? Szpitale w Nowym Tomyślu oraz Kościanie wciąż zajmują się dziećmi w ramach oddziałów pediatrycznych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro