Reklama

"Dramatyczny korek" na dojeździe do ronda Rataje. "Zróbcie coś z tym rondem"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Powodem może być... przedświąteczna gorączka zakupów.

- Dramatyczny korek przy dojeździe do Ronda Rataje od Trasy Katowickiej. Wielkie trudności już nawet na prawoskręcie z trasy do Posnanii. Przy zielonym świetle na rondzie przejedzie tylko kilka aut. Zróbcie coś z tym rondem. Nie sposób przejechać. Stoję już pół godziny - napisał do nas Czytelnik.

Problem pojawia się szczególnie w okresie przedświątecznym, gdy kierowcy ruszają na zakupy do pobliskiego centrum handlowego Posnania, o czym wielokrotnie pisaliśmy na naszym portalu. Ale i w okresie pozaświątecznym na rondo skarżą się jego użytkownicy. 6 grudnia opisywaliśmy artykuł, jaki ukazał się na łamach portalu motoryzacyjnego AUTOBLOG na spidersweb.pl. Autor tekstu napisał, że organizacja ruchu na rondzie jest skandaliczna, a zamieszanie wprowadza tu namalowanie sugerowanych pasów zjazdowych i wjazdowych. - Ten kto to zrobił i zatwierdził, powinien osobiście je zdrapywać żyletką z asfaltu - napisał.

Radio Poznań poprosiło o komentarz Miejskiego Inżyniera Ruchu, Łukasza Dondajewskiego. Jego zdaniem, rondo jest oznakowane właściwie i zmiany nie są w tym zakresie planowane. - Zdajemy sobie sprawę, że przy tak dużym rondzie, przy tak dużym potoku, przecież tam w ciągu doby przejeżdża kilkadziesiąt tysięcy pojazdów, to sytuacje konfliktowe albo osoby, które mają ograniczoną percepcję - dla nich właśnie staraliśmy się wprowadzić dodatkowe oznakowanie - powiedział w rozmowie z rozgłośnią.

W najbliższym czasie kierowcy nie mogą więc liczyć na zmiany w rejonie ronda.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
34.87 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro