Reklama
Reklama

Gimnazjaliści piszą egzamin: dziś część humanistyczna

W środę uczniowie trzecich klas gimnazjów przystąpią do pierwszej części egzaminu gimnazjalnego. Na zmierzenie się z pytaniami z zakresu historii, wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, plastyki i muzyki uczniowie mają 120 minut.

Egzamin gimnazjalny składa się z 3 części i trwa 3 dni. Dziś uczniowie piszą sprawdzian z wiedzy humanistycznej. W czwartek podejdą do części matematyczno-przyrodniczej, a w piątek - zmierzą się z wybranym językiem obcym.

Dwie pierwsze części egzaminu będą miały wpływ na przyjęcie ucznia do szkoły ponadgimnazjalnej. Najlepsi mają największe szanse na dostanie się do wybranych liceów. Test z języka obcego ma tylko wykazać na jakim poziomie dany uczeń zna wybrany język. Wynik z 3 części egzaminu nie wpłynie na decyzję o przyjęciu do liceum.

Aby ukończyć edukację z gimnazjum, trzeba podejść do egzaminu. Jeśli uczniowi nie uda się go zdać, ale posiada dobre wyniki w nauce na świadectwie - kończy szkołę. Oznacza to jednak, że może mieć problem z dostaniem się do dobrej szkoły ponadgimnazjalnej.Niestety, taki uczeń nie może ponownie podejść do egzaminu.

Uczniowie piszą egzamin podobnie jak licealiści maturę. Test jest kodowany, a następnie sprawdzany przez Okręgowe Komisje Edukacyjne. Wyniki zostaną przekazane szkołom w połowie czerwca.

Zdjęcia z 42 Gimnazjum przy ul. Św. Jerzego: Łukasz Ogrodowczyk

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
14.25 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro