Reklama
Reklama

W Poznaniu rośnie liczba zgonów spowodowanych Covid-19. Ale żniwo zbierają też dwa inne wirusy

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Lekarze apelują, by się szczepić.

Z danych poznańskiego magistratu wynika, że tylko w grudniu w Poznaniu na Covid-19 zmarło 11 osób. - To więcej, niż w ciągu ostatnich tygodni - przyznają urzędnicy. I przypominają, że chociażby w komunikacji miejskiej warto nosić maseczkę i dezynfekować ręce.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Tegoroczna zima jest wyjątkowa: mamy do czynienia nie tylko z koronawirusem, ale także z wyraźnie obecną grypą oraz zakażeniami RSV, które są szczególnie groźne dla małych dzieci - mówi Jarosław Gumienny, kierownik Oddziału Epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. - Wszystkie trzy wirusy powodują zakażenia dróg oddechowych, które mogą nieść za sobą poważne powikłania, a nawet prowadzić do zgonu. Dlatego warto korzystać ze szczepień i zachowywać ostrożność - dodaje.

Już wcześniej informowaliśmy, że w ostatnim tygodniu w Polsce odnotowano 3 774 (w tym 799 ponownych) zakażeń koronawirusem. W województwie wielkopolskim w tym czasie odnotowano 320 zakażeń.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpiecznie na drogach! IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
31.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro