Reklama
Reklama

Golęcin: czołg powrócił na swoje miejsce

fot. KPP Gniezno
fot. KPP Gniezno

Pięć miesięcy trwała renowacja czołgu T34, który od prawie 40 lat stoi na cokole w jednostce na Golęcinie. Piaskowanie i malowanie - wszystko po to, by maszyna mogła jeszcze przez długie lata cieszyć oczy mieszkańców Poznania

Czołg T34 to wizytówka golęcińskiej jednostki. Osoby, które odwiedzały ten teren wojskowy, podziwiały dostojną maszynę. W listopadzie czołg zniknął, ale tylko na chwilę - dokładnie 5 miesięcy. Pancerny pojazd został poddany piaskowaniu i malowaniu specjalnymi farbami.

Poznań ma wiele symboli - ratusz, koziołki, Stary Browar, stary Marych. Czołg z Golęcina jednak do nich nie należy. Okazuje się, że podobne maszyny pojawiały się w wielu miejscach, przez które przeszła Armia Czerwona. Dla Poznaniaków T34 ma jednak dużą wartość sentymentalną.

Czołg wrócił już na cokół przed jednostką. Pojawił się na nim nowy symbol - 2002. Właśnie w tym roku powstało Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych. T34, który wita wszystkich odwiedzających jednostkę wojskową nie jest czołgiem o pełnym wyposażeniu. Jest to tylko pancerz maszyny.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro