Reklama
Reklama

Seniorka w szpitalu poprosiła o kawałek czekolady - to zapoczątkowało nietypową akcję. "Nie wyobrażamy sobie bez niej świąt"

fot. KAS Poznań
fot. KAS Poznań

Zebrano ponad 2000 czekolad i mnóstwo przeróżnych słodyczy.

Na pomysł zorganizowania akcji wpadło dwoje funkcjonariuszy wielkopolskiej KAS, którzy dwa lata temu, podczas pandemii pracowali jako wolontariusze w jednoimiennym szpitalu zakaźnym.

"Wszystko zaczęło się od kawałka czekolady, o który poprosiła jedna z pacjentek - podopieczna domu pomocy społecznej. Niestety restrykcyjne zasady panujące na oddziałach covidowych nie pozwoliły na spełnienie jej życzenie od razu. Prośba jednak tak bardzo poruszyła funkcjonariuszy, że zorganizowali mikołajkową zbiórkę słodyczy, które następnie przekazano podopiecznym z domów pomocy społecznej" - przypomina rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu Małgorzata Spychała-Szuszczyńska.

"Czekoakcja powstała z potrzeby serca i nie wyobrażamy sobie już bez niej Świąt Bożego Narodzenia. Już po raz trzeci zbieramy słodkie podarunki dla seniorów" - dodaje.

Chętnych do pomagania jest kilkukrotnie więcej niż w ubiegłych latach. Każda czekolada pakowana jest w ozdobny papier, tak aby wyglądała, jak mały prezent. Organizatorzy postanowili rozszerzyć swoją akcję także o świąteczne paczki ze słodkościami.

W działania na terenie Wielkopolski zaangażowany jest Wielkopolski Urząd Celno-Skarbowy w Poznaniu, Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu oraz urzędy skarbowe z Wielkopolski.

"Akcja zatacza coraz szersze kręgi poza stolicą Wielkopolski, stając się inspiracją do działania również w innych miastach. W działania w sposób szczególny zaangażowały się poznańskie szkoły i przedszkola" - dodaje rzeczniczka. "Dzisiaj rozpoczynamy dystrybucję naszych prezentów do podopiecznych z domów pomocy społecznej" - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
6℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro