Reklama

Nie ma zgody RDOŚ na wycięcie drzew z ulicy 27 Grudnia!

fot. Stowarzyszenie Plac Wolności
fot. Stowarzyszenie Plac Wolności

W poniedziałek wydano decyzję w tej sprawie.

Na ten moment wiele wskazuje na to, że uda się ocalić leszczyny rosnące przy ulicy 27 Grudnia. - Potwierdzam, że Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu nie uzgodniła zezwolenia na usunięcie leszczyn rosnących przy ulicy 27 Grudnia - mówi nam Jacek Przygocki z RDOŚ w Poznaniu. - Miasto może się odwołać od tej decyzji, ale może też np. zmienić zakres planowanych prac i ponownie wystąpić o uzgodnienie - dodaje.

Przypomnijmy, że miasto na początku listopada poinformowało, że planuje przesadzić 14 z 27 drzew, a pozostałe 13 chce wyciąć. Wycięte mają być drzewa w słabszej kondycji. Do wycinki ma dojść, bo ulica jest przebudowywana i korzenie drzew kolidują z podziemną infrastrukturą. Zamiast leszczyn posadzone tu mają być platany.

14 drzew do przesadzenia ma trafić na skwer Bitwy nad Bzurą oraz skwer Franciszka Rataja - to rejon Wzgórza św. Wojciecha. Gazeta Wyborcza w ubiegłym miesiącu podała, że firma, która się tym zajmie, jest już wybrana.

Jedyną przeszkodą na drodze miasta była RDOŚ, która musiała wypowiedzieć się na ten temat. Co właśnie uczyniła nie uzgadniając zezwolenia. Co dalej? Teraz miasto musi ustosunkować się do tej decyzji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro