Reklama
Reklama

Znowu zmasowany atak oszustów!

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Do Polaków trafiają tysiące wiadomości SMS o rzekomym wstrzymaniu paczki.

To oszustwo, przed którym wielokrotnie ostrzegaliśmy na naszym portalu, ale szczególnie teraz, przed świętami, sprawa znowu jest bardzo aktualna. Tysiące Polaków kupują prezenty przez internet, czekają więc na dostawę paczek. Wykorzystują to oszuści.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W wiadomości od oszustów pojawia się przeważnie informacja, że paczka została wstrzymana, a powodem ma być niedopłata w wysokości kilkudziesięciu groszy lub kilku złotych. - Prosimy uregulować należność klikając w link - piszą oszuści i przesyłają link do rzekomej płatności.

- Osoba, która otrzyma taką wiadomość i rzeczywiście oczekuje na paczkę, jest łatwym celem dla przestępców. Zaniepokojona wchodzi w przesłany link, który może zawierać wirusy lub przekierować na stronę łudząco podobną do strony banku bądź operatora płatności. W ten sposób nasze loginy i hasła do kont lub aplikacji bankowych dostają się w niepowołane ręce. W efekcie, nasze konto bankowe może zostać wyczyszczone do zera - wyjaśnia policja.

Nie dajmy się oszukać. Nie wchodźmy w przesyłane linki. Nie podawajmy nikomu naszych kodów BLIK i danych z kart płatniczych.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
81.51 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro