Reklama
Reklama

Na części chodników i ulic wciąż lodowisko! ZDM: "trwa posypywanie"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. LT
Zdjęcie ilustracyjne | fot. LT

To nie jest łatwy czas dla kierowców i pieszych.

Od poniedziałkowego popołudnia mierzymy się w Poznaniu z gołoledzią. I choć we wtorek rano termometry pokazują już dodatnie wartości, na chodnikach i ulicach wciąż miejscami jest bardzo ślisko. - Cud w Poznaniu! Kolejny rok kiedy przy gołoledzi mamy posypane drogi rowerowe a chodniki skute lodem - tak jest na ul.Grunwaldzkiej. Chyba nasz prezydent zapomniał już przy jakiej okazji złamał nogę... Brak słów! - napisała do nas Magda. - Ślisko jest, gdzie są solarki? - dopytuje kolejny Czytelnik.

Takich informacji od poniedziałku dostajemy sporo. Czytelnicy skarżą się, że chodniki, a nawet jezdnie nie są posypane, przez co łatwo jest zrobić sobie krzywdę. Co na to Zarząd Dróg Miejskich? - W związku z prognozami pogody pierwsze działania rozpoczęliśmy w poniedziałek o godzinie 14.02. Wówczas to posypywarki wyjechały na ulice układu strategicznego, a następnie układu podstawowego i kolejne. Były to działania profilaktyczne - mające na celu zapobieżenie powstawaniu gołoledzi na jezdniach - tłumaczy Marcin Idczak z ZDM.

- Wcześniej, bo już o godzinie 13.40, do wykonawców zostało wysłane polecenie w sprawie posypywania chodników. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie chodniki znajdują się w gestii Zarządu Dróg Miejskich. Dlatego przypominamy, że zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach chodniki, które położone są bezpośrednio przy granicy nieruchomości muszą być odśnieżane przez właścicieli (zarządców) tych nieruchomości - dodaje.

- Wieczorem i w nocy prowadzone były również prace interwencyjne - w pojedynczych miejscach, których łączna długość wyniosła ponad 32 km. Wciąż trwa posypywanie - w tym także ręczne w miejscach trudno dostępnych dla maszyn oraz chodników - zaznacza.

Zgłoszenie dotyczące zimowego utrzymania ulic można przekazywać pod numerem 61 64 77 231, całodobowo (od 1 listopada do 31 marca) - komórka dyspozytorska ZDM, każde zgłoszenie jest rejestrowane, pod numerem 61 646 33 44 od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-20.00, a także mailowo na adres [email protected].

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
12.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro