Reklama

Na części chodników i ulic wciąż lodowisko! ZDM: "trwa posypywanie"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. LT
Zdjęcie ilustracyjne | fot. LT

To nie jest łatwy czas dla kierowców i pieszych.

Od poniedziałkowego popołudnia mierzymy się w Poznaniu z gołoledzią. I choć we wtorek rano termometry pokazują już dodatnie wartości, na chodnikach i ulicach wciąż miejscami jest bardzo ślisko. - Cud w Poznaniu! Kolejny rok kiedy przy gołoledzi mamy posypane drogi rowerowe a chodniki skute lodem - tak jest na ul.Grunwaldzkiej. Chyba nasz prezydent zapomniał już przy jakiej okazji złamał nogę... Brak słów! - napisała do nas Magda. - Ślisko jest, gdzie są solarki? - dopytuje kolejny Czytelnik.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Takich informacji od poniedziałku dostajemy sporo. Czytelnicy skarżą się, że chodniki, a nawet jezdnie nie są posypane, przez co łatwo jest zrobić sobie krzywdę. Co na to Zarząd Dróg Miejskich? - W związku z prognozami pogody pierwsze działania rozpoczęliśmy w poniedziałek o godzinie 14.02. Wówczas to posypywarki wyjechały na ulice układu strategicznego, a następnie układu podstawowego i kolejne. Były to działania profilaktyczne - mające na celu zapobieżenie powstawaniu gołoledzi na jezdniach - tłumaczy Marcin Idczak z ZDM.

- Wcześniej, bo już o godzinie 13.40, do wykonawców zostało wysłane polecenie w sprawie posypywania chodników. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie chodniki znajdują się w gestii Zarządu Dróg Miejskich. Dlatego przypominamy, że zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach chodniki, które położone są bezpośrednio przy granicy nieruchomości muszą być odśnieżane przez właścicieli (zarządców) tych nieruchomości - dodaje.

- Wieczorem i w nocy prowadzone były również prace interwencyjne - w pojedynczych miejscach, których łączna długość wyniosła ponad 32 km. Wciąż trwa posypywanie - w tym także ręczne w miejscach trudno dostępnych dla maszyn oraz chodników - zaznacza.

Zgłoszenie dotyczące zimowego utrzymania ulic można przekazywać pod numerem 61 64 77 231, całodobowo (od 1 listopada do 31 marca) - komórka dyspozytorska ZDM, każde zgłoszenie jest rejestrowane, pod numerem 61 646 33 44 od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-20.00, a także mailowo na adres [email protected].

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
21.55 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro