Reklama

Najwyższe emerytury w Wielkopolsce? 77-latek dostaje prawie 28 tysięcy złotych miesięcznie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. sabinevanerp / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. sabinevanerp / pixabay.com

Mamy listę najwyższych emerytur w regionie.

Z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, które otrzymaliśmy od Krystyny Michałek z ZUS wynika, że najwyższą emeryturę w Wielkopolsce otrzymuje 77-letni mężczyzna, który przepracował 59 lat i 6 miesięcy. Dostaje obecnie prawie 28 tysięcy złotych brutto emerytury co miesiąc. Podlega pod I Oddział ZUS w Poznaniu. Drugą najwyższą emeryturę w regionie dostaje mieszkaniec podlegający pod II Oddział ZUS w Poznaniu. Ten mężczyzna przepracował 52 lata i 3 miesiące. Dostaje co miesiąc nieco ponad 22 tysiące złotych brutto. Ma 74 lata. Trzecie miejsce należy również do mężczyzny, który podlega pod Oddział ZUS w Ostrowie Wlkp. 86-latek przepracował 47 lat i dostaje co miesiąc nieco ponad 20 tysięcy złotych brutto.

Co z paniami? Wśród kobiet najwyższą emeryturę otrzymuje 73-latka, która przepracowała 54 lata i 3 miesiące. Podlega pod I Oddział ZUS w Poznaniu, a co miesiąc dostanie 18 252 złote miesięcznie. Na drugim miejscu jest podlegająca również pod poznański ZUS 70-latka, która dostaje co miesiąc 15 535 złotych. Ostatnie miejsce na podium należy do 72-latki, która przepracowała 52 lata. Podlega pod oddział ZUS w Pile i dostaje co miesiąc 15 109 złotych brutto.

Jak to się ma do najwyższych emerytur w Polsce? Jak podała Polska Agencja Prasowa, z danych ZUS wynika, że najwyższą emeryturę wśród mężczyzn otrzymuje mężczyzna, który na emeryturę przeszedł w wieku 85 lat i pracował 67 lat. Jego emerytura wynosi prawie 38 tysięcy złotych miesięcznie. W przypadku kobiet numerem jeden jest kobieta, która na emeryturę przeszła w wieku 81 lat i pracowała 61 lat. Dostaje ona 26 868 złotych miesięcznie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
24℃
13℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro