Reklama
Reklama

Gołoledź na chodnikach i jezdni. Piesi ostrzegają sie nawzajem

fot. LT
fot. LT

Przyszła odwilż, a wraz z nią mnóstwo niebezpiecznych sytuacji na drogach.

Czytelnik zwrócił uwagę na fakt, że w mediach za mało jest ostrzeżeń dotyczących niebezpiecznej gołoledzi. Szczególnie chodziło mu o pieszych, którzy wywracają się na lodzie. Nasza redakcja informowała dziś przed południem, że taka sytuacja może mieć miejsce. IMGW wydało ostrzeżenie o prognozowanym marznącym deszczu. Prognoza sprawdziła się. Napisał do nas w tej sprawie w poniedziałek tuż przed godziną 19:00 Czytelnik - Uwaga dla pieszych i kierowców, na poznańskich jezdniach i chodnikach dzisiaj bardzo nieprzyjemna gołoledź. Ostrzegają się nawzajem piesi, ostrzeżmy i Czytelników!

Napisał do nas w tej sprawie również mieszkaniec Poznania - Koszmarnie na drogach i chodnikach. Deszcz zamarza.

Kolejna wiadomość brzmiała następująco - Witam, wspomnijcie o marznącym deszczu który teraz występuje w Poznaniu. Na chodnikach "szklanka" i ludzie przewracają się co chwila. KJ.

Zgodnie z prośbą naszych Czytelników apelujemy do wszystkich o zachowanie ostrożności na jezdniach i chodnikach. Lód jest powodem wielu upadków i kolizji, warto zachować szczególną ostrożność, a prędkość pojazdu dostosować do warunków panujących na drodze.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro