Reklama
Reklama

W Poznaniu powstaje nowy plac z fontanną i tężniami solankowymi. Zasadzono na nim drzewa

fot. Skanska
fot. Skanska

To zupełnie nowe miejsce, które powstało w ramach kompleksu Nowy Rynek.

Kompleks biurowców, który powstał w rejonie ulicy Matyi, w miejscu, w którym jeszcze kilka lat temu znajdował się poznański dworzec autobusowy, wciąż jest w trakcie budowy. Na przyszły rok zaplanowano oddanie do użytku budynku E, a wraz z nim otwarty ma zostać plac pomiędzy biurowcami.

Nowy Rynek to 5 budynków, w których dostępnych będzie 100 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. - Wyróżnikiem projektu, wnoszącym wartość dodaną do tkanki miejskiej na tym obszarze, jest centralny rynek w formie parku, łączący wszystkie budynki kompleksu. Znajdą się na nim drzewa oraz niska zieleń wraz z elementami małej architektury. Na placu pojawi się fontanna, a w jego rogach - pergole. Przy jednej z nich będą działały tężnie solankowe - informuje inwestor, firma Skanska.

Właśnie rozpoczęło się sadzenie drzew na placu. W pierwszej kolejności pojawiło się tam 15 drzew: platanów klonolistnych oraz dębów błotnych. Wiosną mają się tutaj pojawić kolejne rośliny - drzewa, krzewy, pnącza i trawy. Z placu będą mogli korzystać nie tylko pracownicy okolicznych biurowców, ale też wszyscy poznaniacy.

Oddanie do użytku jest planowane na drugi kwartał przyszłego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
18.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro