Reklama
Reklama

Nowoczesna chce końca zakazu handlu w niedzielę

fot. Michał Przybylak FB
fot. Michał Przybylak FB

Zdaniem partii, tłumy w sklepach w przedświąteczne niedziele jasno pokazują, że Polacy chcą mieć wybór.

W niedzielę na ulicy Półwiejskiej, w sąsiedztwie Starego Browaru pojawili się poseł Adam Szłapka i Michał Przybylak z Nowoczesnej. - Tłumy w galeriach w niedziele przedświąteczne oraz tłumy, które spotykam w każdą niedziele na dworcach i w czytelniach świadczą o tym, że wiele osób chce powrotu niedzielnego handlu. Reprezentujemy te osoby i będziemy pracowali nad odwróceniem absurdalnego zakazu - wyjaśniał Przybylak.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Nowoczesna przyznaje, że pomysłów na to, jak wynagrodzić pracownikom handlu pracujące niedziele jest sporo. Mieliby np. otrzymywać dodatkowe wynagrodzenie za pracę w niedziele. Inny pomysł to zapewnienie im dwóch wolnych niedziel w miesiącu.

Zakaz handlu w niedziele obowiązuje w Polsce od 2018 roku, ale był wprowadzany fazami. Od 2020 roku mamy jedynie 7 niedziel w roku, w których handel jest możliwy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
22.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro