Reklama

Rusza kontrola sprzedawanych choinek w jednym z wielkopolskich miast

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. LloydTheVoid /pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. LloydTheVoid /pixabay.com

W Międzychodzie od poniedziałku nadleśnictwo będzie sprawdzało, skąd pochodzą sprzedawane choinki.

Kontrole mają potrwać aż do Świąt Bożego Narodzenia. Nadleśnictwo Międzychód będzie kontrolowało na swoim terenie wszystkie punkty sprzedaży choinek. Jak podaje Międzychód Nasze Miasto, w akcję zaangażowani są policja, straż leśna oraz straż miejska. Mundurowi mają sprawdzać, czy sprzedawane drzewka są legalnie wycięte z lasu.

Akcję przeprowadza Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie na terenie nadzorowanych przez nich nadleśnictwa, należy do nich między innymi Międzychód.

Kontrole mają przeciwdziałać nielegalnemu wycinaniu choinek z lasu. Służby będą kontrolować targowiska i inne punkty sprzedaży.

Radio Eska zauważa, że w całej Polsce jest coraz więcej punktów sprzedaży nielegalnie wyciętych choinek - Pamiętajmy, że jeśli decydujemy się na zakup choinki z danego stoiska, powinniśmy sprawdzić, czy dany sprzedawca posiada odpowiednie faktury upoważniające go do legalnego rozprowadzania towaru. Pozyskiwanie choinek w nielegalny sposób jest opisane w art. 120 § 1 Kodeksu wykroczeń, za taki czyn grozi kara aresztu do 30 dni lub kara grzywny w wysokości 5000 zł - przypominają dziennikarze Radia Eska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro