Reklama

Rekordy na polskim rynku nieruchomości. Na ile opiewała najdroższa poznańska transakcja?

Budynek przy Wojska Polskiego 9 | fot. Google Street View
Budynek przy Wojska Polskiego 9 | fot. Google Street View

Platforma PriceR zaprezentowała topowe transakcje na rynku nieruchomości, do jakich doszło w tym roku w Polsce.

Numerem jeden w kraju okazał się zakup apartamentu o powierzchni 480 metrów kwadratowych w wieżowcu Złota 44 w Warszawie. Wiadomo, że zakupu za niemal 23 mln złotych (co daje prawie 48 tysięcy złotych za metr) dokonał inwestor Rafał Zaorski. Na drugim miejscu uplasowała się transakcja z Krakowa. Apartament o powierzchni ponad 600 metrów kwadratowych znajdujący się w sąsiedztwie Wawelu przy ulicy Kotelek 12 kosztował 15,5 mln złotych (ponad 23 tysiące zł za metr). Ostatnie miejsce na podium należy do nieruchomości z Gdyni. Tam za apartament o powierzchni 669 metrów kwadratowych zapłacono prawie 10 mln złotych (blisko 15 tysięcy zł za metr).

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Z ustaleń platformy wynika, że wysokie ceny osiągają także nieruchomości w innych dużych miastach, w tym w Poznaniu. - Najdroższa transakcja została odnotowana przy ul. Wojska Polskiego 9. Cena nieruchomości osiągnęła wartość ponad 4 milionów złotych za 277 m2 (14 541 zł/m2) - podaje PriceR. Dla porównania, we Wrocławiu apartament o powierzchni 227 m2 kupiono za ponad 5 mln złotych (ponad 22 000 zł za metr).

Z raportu wynika, że w 2022 roku średnia cena transakcyjna mieszkań w Poznaniu wyniosła 8167 złotych za metr kwadratowy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
37.02 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro