Reklama
Reklama

Remont na poznańskim osiedlu zakończony. Odbył się w trzech etapach i kosztował 1,6 mln zł

fot. ZDM
fot. ZDM

Zakończył się ostatni etap inwestycji realizowanej na osiedlu Kwiatowym od 2020 roku.

Choć piesi mogą korzystać z najnowszego fragmentu chodnika na ul. Floksowej już od wakacji, na początku grudnia odbył się odbiór końcowy trzeciego etapu budowy.

Wiosenne last minute dla twojej skóry! Zabiegi DERMALOGICA oraz peelingi PEEL MISSION w promocyjnej cenie -15%. Rezerwacja Tel. 607 608 867-> online www.wonderland.pl
REKLAMA

"W ten sposób zakończyliśmy rozpoczętą trzy lata temu wieloetapową inwestycję, polegającą na budowie chodnika po obu stronach ul. Floksowej na całej jej długości. Tym sposobem piesi poruszający się w tej części osiedla Kwiatowego zyskali wygodną bezpieczną drogę dojścia do swoich posesji, a także zlokalizowanych w rejonie ul. Floksowej: orlika, kościoła, domu kultury czy też Zespołu Szkół z o. Integracyjnymi nr 2" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Zadanie podzielone zostało na trzy etapy, realizowane w latach 2020, 2021 i 2022. "W pierwszym etapie obustronny chodnik powstał na odcinku od ul. Gladiolowej do ul. Lewkoniowej. Następnie wykonano go pomiędzy ul. Lewkoniową i Lawendową. Ostatni etap to fragment od ul. Lawendowej do ul. Sasankowej" - dodaje rzeczniczka.
Na całej długości chodnik ma średnią szerokość 2 metrów i wykonany został z betonowej kostki brukowej. Koszt realizacji wszystkich trzech etapów wyniósł ponad 1 600 000 złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro