Reklama
Reklama

Jarmark świąteczny na MTP do 23 grudnia, ale część atrakcji zostanie dłużej!

fot. Maciej Karwowski
fot. Maciej Karwowski

Zainteresowanie poznaniaków okazało się ogromne, dlatego "zimowisko" zostanie na dłużej.

Choć jarmarki świąteczne w Poznaniu powoli dobiegają końca, mamy dobrą wiadomość dla miłośników atrakcji z placu PeWuKi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. MTP właśnie poinformowały, że część atrakcji zostanie na placu aż do połowy lutego!

- Lodowisko, które podbiło serca poznanianek i poznaniaków pozostaje na Międzynarodowych Targach Poznańskich i będzie można odwiedzać je od 27 grudnia aż do połowy lutego. W ramach "Zimowiska pod Iglicą" będzie można także przejechać się na Młyńskim Kole, zrobić pamiątkowe zdjęcie w Mirror Cube i spędzić czas z przyjaciółmi przy rozgrzewających napojach i lokalnych przekąskach. W każdy piątek i sobotę od godziny 19:00 do 21:00 na lodowisku odbywać się będzie dyskoteka - podają MTP. Zimowisko zacznie działać 27 grudnia i potrwa do 14 lutego. 31 grudnia i 1 stycznia będzie zamknięte.

Ale przed nami ostatni weekend z jarmarkiem w świątecznym wydaniu. - W sobotę w samo południe na scenie wystąpi Chór Regionalny Olszyna ze Swarzędza. O godzinie 13:00 będzie można posłuchać bajek, a na godzinę 15:00 i 17:00 zaplanowane są koncerty świątecznych utworów w wykonaniu Marty Grabowskiej z zespołem - zachęcają organizatorzy. - Z kolei w niedzielę o 12:00 wystąpi Zespół i tańca "Łany" Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Od 14:00 do 18:00 na Poznańskim Jarmarku Świątecznym zagości Miasteczko Powstańcze. W programie także animacje na lodowisku z Klubem Łyżwiarstwa Figurowego Skating Poznań, a na zakończenie weekendu o godzinie 18:00 na scenie wystąpi chór gospel Piotra Pawlickiego.

Oczywiście w weekend będzie też można odwiedzić Domek św. Mikołaja, pozjeżdżać na pontonach, pogadać z Łosiem Marcinem i przelecieć się nad Laponią w symulatorze sań św. Mikołaja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
6.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro