Reklama
Reklama

Koniec z klepiskiem na Al. Marcinkowskiego. Teren ma się zazielenić, zniknie parking? Jest przetarg

fot. RO Stare Miasto
fot. RO Stare Miasto

Chodzi o fragment pomiędzy ulicami Solną i 23 Lutego.

O ogłoszeniu przetargu poinformował zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski. Na odcinku Alei Marcinkowskiego ma się pojawić nie tylko nowa zieleń, ale też mała architektura. Dodatkowo zaplanowano tu również wprowadzenie systemu retencyjno-nawadniającego.

- Od przyszłego projektanta będziemy oczekiwać przygotowania dwuwariantowego projektu koncepcyjnego (w oparciu o koncepcję autorstwa śp. prof. W. Krzyżaniaka), a następnie projektu budowlano-wykonawczego na podstawie jednego wybranego wariantu - tłumaczy. O zdanie w tej sprawie pytana będzie Rada Osiedla Stare Miasto.

- Zależy nam, aby ten odcinek Al. Marcinkowskiego zazielenił się i pasował do fragmentu wcześniejszego (na wysokości nowego skrzydła Muzeum Narodowego oraz Biblioteki Raczyńskich), gdzie rosną drzewa w ciągu pieszym oraz odcinka, na którym kończy się modernizacja w ramach Projektu Centrum, który również będzie wzbogacony o większą liczbę drzew oraz stworzona zostanie kontynuacja pieszego bulwaru środkiem alei - dodaje.

Dziś odcinek ulicy pomiędzy Solną i 23 Lutego to głównie klepisko i parking. Inwestycja pozwoli na uporządkowanie parkowania w tym miejscu oraz wprowadzi tu sporo zieleni. Osiedlowi radni mówią od lat o potrzebie wykonania takich prac.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro