Reklama

Zła jakość powietrza w Poznaniu. Jest zakaz palenia w kominkach

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Anna
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Anna

Wiatr ustał, przez co smog zostaje w mieście.

Z danych opublikowanych przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska wynika, że po kilku dniach dobrego powietrza w Poznaniu, mamy do czynienia z pogorszeniem się warunków. Utrzymujący się mróz powoduje, że mieszkańcy ogrzewają swoje domy na wszelkie możliwe sposoby, a do tego nie wieje wiatr, który mógłby "przegonić" dym i smog.

W przypadku stacji Szwajcarska aktualne pomiary pyłu PM10 wskazują 96 µg/m3. Podobną wartość wskazuje stacja przy ulicy Dąbrowskiego. Ze względu na to, że w środę doszło do przekroczenia dobowej wartości 50 µg/m3 stężeń pyłów drobnych PM10 w mieście, w czwartek wprowadzono "zakaz stosowania kominków opalanych drewnem, pieców kaflowych lub typu "koza" oraz kotłów węglowych nie spełniających wymagań Ekoprojektu dla posiadających drugi sposób ogrzewania z miejskiej sieci ciepłowniczej, gazowe, elektryczne bądź inne spełniające wymagania Ekoprojektu".

Prognozy zarówno na czwartek, jak i na piątek są podobne - powietrze w mieście będzie złe, a zakaz tym samym zostanie utrzymany.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro