Reklama
Reklama

Niebezpieczna sytuacja na poznańskim przystanku: mężczyzna zaatakował dwie kobiety

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Google Street View
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Google Street View

Do zdarzenia doszło w środę rano na przystanku Matejki w kierunku Bałtyku.

Sytuację opisała jedna z poszkodowanych kobiet. Jak wyjaśnia na facebookowym profilu Spotted: MPK Poznań, wszystko rozegrało się między 8.30 i 8.40. - Mężczyzna, ok. 50 lat, jeansy, czarna skórzana kurtka, czarny kaszkiet i papieros w ustach, wysiadł z tramwaju nr 6. Początkowo zachowywał się nachalnie, chodził za mną po całej długości przystanku, a po poproszeniu go o zostawienie mnie w spokoju, stał się agresywny - tłumaczy.

- W sprawie zainterweniowała inna, młoda dziewczyna będąca na przystanku, prosząc mężczyznę, by się uspokoił i odszedł. Mężczyzna zareagował na to napaścią fizyczną. Chwycił mnie za włosy, po czym uderzył w głowę, a drugą dziewczynę chwycił za głowę i uderzył nią o przystanek - opisuje poszkodowana kobieta.

Zaatakowane kobiety zaczęły informować, że zgłoszą to policji i dopiero wtedy napastnik się oddalił. - Zdążyłam zrobić mu zdjęcie. Sprawa została zgłoszona na policję, piszę jednak ten post ku przestrodze dla innych - może ktoś był świadkiem tej sytuacji bądź znalazł się w podobnej.

Policja potwierdziła nam, że wpłynęło zgłoszenie w tej sprawie. Funkcjonariusze już się tym zajmują.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie III stopnia przed burzami!
25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
13.53 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro