Reklama
Reklama

Problemy z dostawami "rządowego" węgla. Mieszkańcy zapłacili, a wciąż nie mają opału

Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Poznań
Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Poznań

Problemy są m.in. w Jarocinie i Koninie.

O beznadziejnej sytuacji poinformował w tym tygodniu burmistrz Jarocina. - Tych, którzy już wpłacili pieniądze mogę poinformować, że niestety, mogą być niespodzianki i tego węgla na razie nie ma i prawdopodobnie dla większości (przed świętami - przyp.red.) nie będzie - poinformował na konferencji prasowej burmistrz Jarocina Adam Pawlicki. Chodzi o tańszy, "rządowy" węgiel. W Jarocinie o zakup tańszego opału zawnioskowało 2200 gospodarstw domowych, z których 1500 zweryfikowano pozytywnie. 1100 osób już wpłaciło pieniądze na opał, ale węgiel dotarł do zaledwie 250 z nich.

Do tych doniesień odniósł się Węglokoks, który odpowiada za dostawę tańszego węgla do Jarocina. - Pierwsza dostawa węgla do Jarocina miała miejsce 24.11.2022. Do 13 grudnia dostarczono: 528,91 ton. Dostawy realizowane były ze składu w Ostrowie Wielkopolskim. Aktualnie zaopatrzenie realizowane jest ze składu w Koninie - wyjaśnia Węglokoks. Z informacji od spółki wynika, że w tym tygodniu do Jarocina trafi w sumie 550 ton węgla, a 19 grudnia - 50 ton.

Podobne doniesienia płyną z Konina. Jak podaje lm.pl, 7 grudnia do miasta dotarł pierwszy transport. Miasto zamówiło 1000 ton ekogroszku, z których dostarczono 150 ton, a także 350 ton orzecha, z których dotarło zaledwie 25 ton. Nie wiadomo kiedy pojawią się kolejne dostawy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogoda wciąż może być niebezpieczna. Oto najnowsze informacje!
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro