Reklama

W czwartek utrudnienia na "krajówce" w regionie. Mieszkańcy zapowiadają protest

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik

Dlaczego?

O tym, że planowany jest protest, poinformował w imieniu mieszkańców Nowych Skalmierzyc sołtys wsi Boczków, Paweł Świderski. Zdaniem Świderskiego, doszło do manipulacji przy pracy Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych GDDKiA w sprawie przebiegu planowanej obwodnicy Kalisza. Jak wskazuje, do dalszych prac powinien być skierowany wariant 6, a tymczasem w protokole zapisano wariant 5.

- Wariant 5 jest dla nas od samego początku nieakceptowalny, dzieli nasze ziemie, niszczy melioracje i nawadnianie, pozbawia nas środków do życia i utrzymania naszych rodzin. Jest on również wybrany wbrew ustaleniom i wbrew opinii wyrażonej w zbieranych przez nas ankietach. Wariant kompromisowy (tzn. 6) po tylu latach uzgodnień został tym protokołem zniweczony - pisze w komunikacie sołtys.

Akcja protestacyjna ma się odbyć w czwartek. Jest start zaplanowano na godzinę 10.00. uczestnicy spotkają się na DK25 Ostrów Wlkp. - Kalisz, konkretnie na wysokości zajazdu Osada w Skalmierzycach. Rolnicy mają kilka razy przejeżdżać traktorami ze Skalmierzyce do Fabianowa. Akcja ma trwać 3 godziny. Kierowcy muszą się przygotować na utrudnienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro