Reklama
Reklama

Na terenie dawnego cmentarza przy Jeziorze Maltańskim powstaje restauracja. W trakcie prac znaleziono ludzkie szczątki, których nie pochowano?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Aeroactif / Google Street View
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Aeroactif / Google Street View

Miały trafić do altany śmietnikowej.

O sprawie napisał onet.pl. Chodzi o restaurację, która powstaje w budynku po północnej stronie Jeziora Maltańskiego - w sąsiedztwie miejsca, w którym garażowana jest kolejka Maltanka. Przez lata działał tu jeden lokal gastronomiczny, który zamknięto, a od pewnego czasu obiekt jest remontowany i ma tu powstać nowa restauracja.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Z ustaleń Onetu wynika, że wszystko dzieje się na terenie kościelnej działki należącej do parafii św. Jana Jerozolimskiego za Murami. Budynek restauracji leży w Parku Tysiąclecia, w którym kiedyś znajdował się cmentarz katolicki. Zlikwidowano go w latach 50. ubiegłego wieku i miało się to odbyć bardzo niedbale - w ziemi do dziś ma być sporo ludzkich szczątków.

Do redakcji portalu zgłosił się informator, który twierdzi, że w trakcie prac porządkowych na terenie ogrodu przy restauracji natrafiono na ludzkie szczątki, a także elementy nagrobków. Kości zaczęto zbierać do worka, który następnie ustawiono w altanie śmietnikowej. Informator Onetu twierdzi, że szefostwo firmy prowadzącej prace wiedziało o szczątkach, ale nic z tym nie zrobiono.

Dziennikarze odwiedzili restaurację, ale zapewniano ich, że nikt o niczym nie wie. Proboszcz parafii, do której należy teren i budynek restauracji wyjaśnił, że to na zlecenie parafii odbył się remont, a pieniądze z dzierżawy obiektu będą trafiać do parafii. Duchowny twierdzi, że nie wie nic o znalezionych kościach. W podobnym tonie wypowiadał się najemca restauracji.

O kościach znalezionych podczas prac remontowych czy budowlanych powinna zostać poinformowana policja, co w tym przypadku nie nastąpiło.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
31.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro