Reklama
Reklama

Po części PST tramwaje pojadą już w święta. Kiedy mogą pojawić się na pozostałym remontowanym odcinku?

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Nadal remontowany będzie odcinek od Słowiańskiej do Szymanowskiego.

Jak powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, ma nadzieję, że również w tym miejscu prace zakończą się prędzej niż jest to zaplanowane.

Jak przekazuje ZTM również na odcinku od Słowiańskiej do Szymanowskiego, prace są coraz bardziej zaawansowane. "Roboty podtorowe w kierunku osiedla Sobieskiego są zakończone. Wykonawca rozpoczął tam układanie podkładów oraz montaż nawierzchni torowej. Efekt tych prac można już zobaczyć pomiędzy Słowiańską a Al. Solidarności, a także na odcinku Al. Solidarności - Lechicka oraz za tym przystankiem. W listopadzie ukończono budowę nowych ścian peronowych nie tylko na przystanku Słowiańska, ale również na kolejnym w stronę Piątkowa - Aleje Solidarności" - poinformował Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Jak dodał, postęp widać również w zakresie robót towarzyszących, a dostawa materiałów i surowców na budowę odbywa się bez przerw, które mogłyby zagrozić ciągłości prowadzonych prac. W listopadzie zakończono m.in. dostawy szyn.

"Remont tego fragmentu trasy uzyskał wsparcie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład, a wykonawcą jest konsorcjum NDI Energy sp. z o. o. oraz NDI SA. Wykonawca dokłada starań, aby jak najszybciej zakończyć tę ważną dla Poznania inwestycję. Zgodnie z umową ta część prac ma zostać zakończona na przełomie maja i czerwca" - przekazuje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Odnotowano pierwszy upał w tym roku w Polsce. Pod Poznaniem
27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
16.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro