Reklama
Reklama

Ostatnie dni Betlejem na pl. Kolegiackim. Będzie szansa m.in. zrobić sobie zdjęcie z Tęczowymi Seniorkami

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Świąteczny jarmark na placu przed urzędem miasta potrwa do 18 grudnia.

Jak zapowiadają miejscy urzędnicy w czwartek, 15 grudnia, od godz. 17:00 na mieszkańców czeka Artystyczny Podwieczorek Czwartkowy. W jego ramach na pl. Kolegiackim wystąpią uczniowie Poznańskiej Szkoły Baletowej, a także Loop Trigger, wiolonczelista i beatboxer. Poznańskiego artysty będzie można posłuchać także w piątek o godz. 17:00. Loop Trigger zagra koncert ze świątecznymi piosenkami.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

"W sobotę, 17 grudnia, o godz. 17:00 na placu zaprezentują się artyści z Ukrainy. Z kolei ostatniego dnia jarmarku mieszkańcy będą mogli spotkać Tęczowe Seniorki, które zaproszą uczestników Betlejem do wspólnej bożonarodzeniowej sesji zdjęciowej. Podczas wydarzenia animatorzy Baraku Kultury będą rozdawać prezenty w formie kartki świątecznej wykonanej przez podopiecznych Fundacji Fiona, która pomaga osobom w spektrum autyzmu i ich rodzinom. Wszystko to od godz. 12:00" - informują przedstawiciele magistratu.

Przypomnijmy, że "Tęczowe Seniorki" to energetyczne rezydentki Fundacji Barak Kultury, które przełamują stereotypy, a swoją postawą walczą z dyskryminacją. Często ubarwiają pejzaż miejski swoimi happeningami.

Na pl. Kolegiackim cały czas znajdują się domki handlowe z rękodziełem - biżuterią, ceramiką, artystycznymi ozdobami, świecami. Nie brakuje także stoisk gastronomicznych m.in. ze świątecznymi przysmakami i grzanym winem.

Jarmarki świąteczne na pl. Kolegiackim i rynku Łazarskim potrwają do 18 grudnia, na Międzynarodowych Targach Poznańskich do 23 grudnia, a na pl. Wolności do 27 grudnia.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
4.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro