Reklama
Reklama

Organizaują "Wigilię z Smoleniem": będą rozdawać posiłki potrzebującym. Są szczegóły

Ubiegłoroczna akcja. | fot. L.T.
Ubiegłoroczna akcja. | fot. L.T.

Inicjatywa "Wigilia ze Smoleniem" organizowana jest przez Stowarzyszenie Zostań Gwiazdą Kabaretu, Caritas Poznań i poznańskie restauracje.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 grudnia. Tego dnia o godzinie 11:00 odprawiona zostanie msza świętą w intencji Bohdana Smolenia w kościele pw. Bożego Ciała przy ul. Strzeleckiej. Później, o godzinie 12:00 życzeniami na Święta i Nowy Rok i dzieleniem się opłatkiem rozpocznie się spotkanie przy pomniku Smolenia. Odbędzie się już tradycyjne kabaretowe ubieranie Bohdana Smolenia w czapkę i szalik.

"Kolędy zaśpiewają Ignis Cantores, Gospel JOY, Chór Dziewczęcy Poznańskiej Szkoły Chóralnej im. Jerzego Kurczewskiego, Poznański chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego, Policealne Studium Piosenkarskie im. Czesława Niemena z Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu, Zespół wokalno-muzyczny "Blue sonic" przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, uczniowie szkoły muzycznej Performance MUSIC Studio w Poznaniu. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Deszczyński" - przekazują organizatorzy.

To już druga "Wigilia ze Smoleniem"" w tym miejscu. Według planów spotkanie ma się zakończyć o godzinie 15:00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro