Reklama
Reklama

Nie żyje Mariusz Walter. Założyciel telewizji TVN

fot. Leszek Szymański / PAP
fot. Leszek Szymański / PAP

Miał 85 lat.

"Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy dziś wiadomość o śmierci Mariusza Waltera. Odszedł człowiek niezwykły, który współtworzył wolne i niezależne media w Polsce. Był wizjonerem, założycielem TVN i uczynił z niej najlepszą telewizję w tej części Europy" - poinformowała w oficjalnym komunikacie Kasia Kieli, President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN
w imieniu zespołu zarządzającego i pracowników TVN Warner Bros. Discovery.

Mariusz Walter urodził się 4 stycznia 1937 r. we Lwowie. Pracę w mediach rozpoczął już na studiach. Dziennikarstwo było jego wielkim powołaniem. Był też reżyserem i przedsiębiorcą. W latach 1997-2001 pełnik funkcję prezesa TVN. W 2001 roku doprowadził do powstania TVN24, pierwszej polskiej telewizyjnej stacji informacyjnej nadającej przez całą dobę. Jak przypomina portal TVN24.pl, Walter w zarządzie ITI (właściciela TVN) zasiadał aż do 2012 roku, do czasu sprzedaży portalu Onet koncernowi medialnemu Ringer Axel Springer.

"Patronował karierom wielu artystów, gwiazd i osobowości telewizyjnych. Dowodzenie stacją i koncernem medialnym przynosiło mu ogromną dumę i satysfakcję, a jego wybitne zasługi na polu działalności telewizyjnej, kultury, życia publicznego i gospodarki były doceniane. W 2001 roku został odznaczony kawalerem Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski" - dodała Kasia Kieli.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
7 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro