Reklama

Uniwersytet Artystyczny przeszedł na zdalne nauczanie. Bo musi zmniejszyć zużycie prądu

fot. By Poznaniak - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27845171
fot. By Poznaniak - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27845171

Skarżą się studenci.

- Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu ofiarą wysokich cen prądu? Studenci przebywają na zdalnej nauce aż do 6 stycznia... Zaczyna się - napisał jeden z naszych Czytelników.

Zapytaliśmy uczelnię, czy rzeczywiście studenci są obecnie na zdalnym nauczaniu. Okazuje się, że tak. - Na podstawie zarządzenia Rektora UAP z dnia 21 listopada 2022 roku informujemy, że od 12 grudnia do 8 stycznia wszystkie zajęcia dydaktyczne - wykłady, zajęcia teoretyczne, praktyczne i seminaria niezależnie od trybu i formy studiów odbywają się w trybie zdalnym z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (online) - wyjaśniam nam Zespół Promocji UAP.

Dlaczego zdecydowano się na taki krok? - Powyższe zarządzenie zostało wprowadzane w związku z obowiązkiem zmniejszenia zużycia energii elektrycznej o co najmniej 10% w jednostkach sektora finansów publicznych wynikających z art. 37 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 07 października 2022r o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej - dodaje.

Studenci wrócą więc na uczelnię dopiero 9 stycznia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
60.05 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro