Reklama
Reklama

Poznański ksiądz także nie przyjmie koperty podczas kolędy

fot. parafia św. Wojciecha
fot. parafia św. Wojciecha

Chodzi o księdza z parafii św. Wojciecha.

- Z racji bardzo nieprzewidywalnej frekwencji kolędowej w tym roku, odwiedziny duszpasterskie będą się odbywać jedynie po wcześniejszym zgłoszeniu - poinformował podczas niedzielnych ogłoszeń duszpasterskich duchowny z parafii świętego Wojciecha w Poznaniu. - Przez cały adwent w zakrystii i w biurze parafialnym będzie można się zapisać na wyłożone listy, które pomogą nam zaplanować kolędę w okresie poświątecznym. Bardzo prosimy o przekazanie tej informacji zainteresowanym znajomym i sąsiadom - dodał.

Kolejne zdanie to coś, czego w wielu świątyniach nie usłyszymy. - Już dzisiaj prosimy, by przy okazji spotkań kolędowych nie składać żadnych ofiar pieniężnych - zaznaczył. Z proboszczem Trojanem Marchwiakiem rozmawiała Gazeta Wyborcza. Duchowny tłumaczy, że przyjmowanie kopert w trakcie kolędy zawsze go krępowało. - Jak idę do przyjaciół w odwiedziny, też nie wymieniamy się kopertami - przyznał w rozmowie z GW. Równocześnie zaznaczył, że szanuje prawo do tego, że część parafian nie chce w domu przyjąć księdza i dlatego wprowadzono listę, na której chętni po prostu mogą się wpisać.

Przypomnijmy, że już w poniedziałek pisaliśmy o innym duchownym, który także nie przyjmuje kopert od wiernych w trakcie kolędy. Więcej TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro