Reklama
Reklama

Koleje Wielkopolskie potwierdzają podwyżkę cen biletów. Powód? Podwyżka w Polregio

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik

Mamy odpowiedź Kolei Wielkopolskich.

W niedzielę na kolei wprowadzono nowy rozkład jazdy. Przy okazji Koleje Wielkopolskie podniosły ceny biletów, co nie umknęło naszym Czytelnikom - pasażerom KW. Już w niedzielę pisali do nas o tym, że ceny podniesiono, ale wcześniej nie poinformowano o tym pasażerów w żadnym komunikacie. Zarzucono więc KW wprowadzenie podwyżek "po cichu".

O ile wzrosły ceny przejazdów? Nie są to duże kwoty, bo przeważnie jest to kilkadziesiąt groszy na bilecie. Na przykład osoba pokonująca pociągiem trasę o długości 26 - 30 kilometrów w sobotę płaciła za bilet 11,7 zł, a w niedzielę już 12,1 zł. Podróż na trasie o długości 60-67 km podrożała z 21,4 zł do 22 złotych.

Zapytaliśmy Koleje Wielkopolskie, skąd podwyżka i czy informowano o niej pasażerów. - Potwierdzamy, że od 11 grudnia, wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy nastąpiła zmian cen biletów na przejazdy pociągami Kolei Wielkopolskich. Nowy cennik został zamieszczony na naszej stronie w dniu 5 grudnia - podaje przewoźnik. - Zmiana cen biletów związania jest z podwyżką cen biletów wprowadzoną przez spółkę Polregio. Korekta cen pozwoliła na utrzymanie istniejącego modelu współpracy przy połączeniach międzywojewódzkich - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro