Reklama

Niebezpieczne huśtawki na terenie MTP? "To element wizualny, a nie plac zabaw"

fot. Madka Bombelka
fot. Madka Bombelka

W tej sprawie odezwała do się do nas Czytelniczka.

Jak zwróciła uwagę, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w pobliżu Poznań Congress Center, znajdują się ogólnodostępne huśtawki. I tu dobra informacja. Gorsza jej zdaniem jest taka, że mocowanie huśtawek, jej zdaniem, może stanowić zagrożenie dla dzieci. Chodzi o wystające śruby i fragmenty betonu.

Sanatorium Bałtyk w Kołobrzegu - wyjątkowe miejsce, w którym relaks i zdrowie idą w parze. Rezerwuj pobyt nad morzem już dziś! +48 94 355 34 34, +48 94 355 34 44, [email protected]
REKLAMA

Małgorzata Lamperska z MTP przyznaje, że huśtawki "są elementem identyfikacji wizualnej placu Powszechnej Wystawy Krajowej, a nie placem zabaw". - Oczywiście, można z nich bezpiecznie korzystać. Dzieci muszą to jednak robić pod nadzorem dorosłych. Na zdjęciu przesłanym przez Państwa Czytelniczkę widać właśnie plastikowe nakładki na śruby, w ten sposób zabezpieczono mocowania przy wszystkich huśtawkach - tłumaczy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
13.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro