Reklama

Rodzic zastępczy miał wykorzystywać seksualnie małoletnie podopieczne. Rusza proces

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Noah Silliman / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Noah Silliman / unsplash.com

Z ustaleń wynika, że molestowane były siostry - kilkulatka i jej niewiele starsza siostra.

Jak podaje Radio Poznań, proces w tej sprawie rozpocznie się w poniedziałek przed sądem w Grodzisku Wielkopolskim. Do molestowania miało jednak dochodzić w latach 2019 - 2021 w Rostarzewie.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

W maju portal pgo24.pl opisywał, że wiosną ubiegłego roku do lokalnego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie zgłosiła się nastolatka twierdząc, że zajmujący się nią rodzic zastępczy dopuszczał się wobec niej molestowania. Kilka miesięcy później, w trakcie śledztwa ustalono, że molestowana miała być także jej młodsza siostra. W chwili popełniania czynów miały 13 i 9 lat, a młodsza miała być molestowana przez dwa lata.

Z ustaleń lokalnych dziennikarzy wynika, że oskarżony o molestowanie mężczyzna, ojciec zastępczy dziewczynek, był osobą szanowaną w miejscowości. Między innymi pełnił funkcję szafarza w miejscowym kościele. Wielu mieszkańców nie wierzy w to, że mężczyzna mógł dopuścić się takiego czynu wobec dzieci, wskazują na jego zaangażowanie w Kościele. Tymczasem mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Przemysław D. może trafić do więzienia na 12 lat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro