Reklama

Niszczą poznański Kanał Ulgi? Mamy wyjaśnienie Wód Polskich

fot. Maciej / Widz WTK
fot. Maciej / Widz WTK

W ubiegłym tygodniu zdjęcia z prac prowadzonych w Cybinie w Poznaniu przesyłali do nas Czytelnicy.

- Wody Polskie albo miasto Poznań zabrały się właśnie za dewastację Cybiny. Pogłębiają koryto i usuwają całkowicie roślinność z brzegów, do tej pory zniszczyli rzekę na odcinku około 100 metrów - napisał do nas w czwartek Maciej, widz WTK. Tego samego dnia podobną wiadomość otrzymaliśmy od Czytelnika Tomasza.

Zapytaliśmy Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie o tę sprawę. - Prace prowadzone na Cybińskim Kanale Ulgi to prace utrzymaniowe i konserwacyjne wykonywane na zlecenie Wód Polskich - wyjaśnia Beata Zoła z poznańskich Wód Polskich. - Prace mają na celu zapewnienie prawidłowego przepływu wód w Cybińskim Kanale Ulgi, wykonywane są zgodnie z obowiązującymi przepisami, poza okresem lęgowym ptactwa i nie wymagają zgody RDOŚ - dodaje.

Jak zaznacza Zoła, funkcją Kanału Ulgi jest bezpieczne rozprowadzanie wód wezbraniowych na terenie silnie zurbanizowanym. - Wykonywanie prac utrzymaniowych/konserwacyjnych jest konieczne aby zniwelować zagrożenie zalewania terenów przyległych i straty gospodarcze - podkreśla.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
13.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro