Reklama
Reklama

Koleje Wielkopolskie po cichu wprowadziły kolejną podwyżkę cen biletów. Pasażerowie zaskoczeni

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik

W tej sprawie napisało do nas kilka osób.

W niedzielę w życie wszedł nowy rozkład jazdy na kolei, także Kolei Wielkopolskich. Okazuje się, że tego dnia zmienił się nie tylko rozkład, ale i ceny biletów, o czym pasażerowie nie mieli pojęcia.

- Koleje Wielkopolskie znów podniosły ceny biletów, nie jest to jakaś mega podwyżka, ale jest. Zapomnieli poinformować o tym pasażerów, zero informacji na stronie przewoźnika - napisała do nas w niedzielę Agnieszka. - Może Państwa zainteresuje, że od wczoraj koleje wielkopolskie wprowadziły nowy cennik biletów. Odbyło to się bez żadnej informacji dla pasażerów ze strony KW. To kolejna podwyżka, ostatnia w sierpniu, na koniec września zlikwidowano zniżki - dodaje Karolina.

Przypomnijmy, że rzeczywiście - 1 sierpnia Koleje Wielkopolskie zmieniły cennik biletów. Wprowadzenie nowych cen spowodowane było największym od 20 lat wzrostem inflacji, a co za tym idzie podwyżką cen paliw, energii elektrycznej, części zamiennych do taboru oraz kosztów usług. - Czynniki te mają bezpośredni wpływ na wzrost kosztów bieżącej działalnością Spółki - informował latem przewoźnik.

Następnie, w październiku, zlikwidowano istotne promocje, które pozwalały sporo zaoszczędzić pasażerom. Chociażby "TY i raz, dwa, trzy", dzięki której można było liczyć na 30% zniżkę dla 2., 3. oraz 4. osoby. Zniknęła również oferta "Karta Wielkopolska", dzięki której można było zakupić wszystkie bilety z 30% zniżką, również miesięczne

Zapytaliśmy Koleje Wielkopolskie o "cichą podwyżkę" cen w grudniu. Czekamy na odpowiedź.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
20.86 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro