Reklama
Reklama

Został tylko szyld. Po 25 latach zapadła kolejna decyzja o wyprowadzce z centrum miasta

fot. SJO OMNIBUS
fot. SJO OMNIBUS

Przy placu Wolności 5 nie znajdziemy już Szkoły Języków Obcych OMNIBUS.

W związku z sobotnią informacją dotyczącą kolejnego miejsca, które znika z mapy Poznania, skontaktowała się z nami współwłaścicielka Szkoły Języków Obcych OMNIBUS. Szkoła działa 30 lat, a od 25 mieściła się przy placu Wolności 5. Mieściła, bo jak się okazuje, nie ma jej w tym miejscu już od sierpnia 2022 roku.

"Plac Wolności 5 był siedzibą najstarszej prywatnej szkoły językowej w Poznaniu, jedynego w Wielkopolsce centrum egzaminacyjnego Goethe-Insitut. Miejsce to było dla szkoły elementem wizytówki i symbolem lokalności, którą znają i cenią pokolenia poznaniaków. Wspieraliśmy to miejsce marketingowo i eventowo. Wyniszczająca polityka miasta jest katastrofą dla wartościowych lokalnych przedsiębiorców" - przekazuje nam Magdalena Lissowska z SJO OMNIBUS.

Szkoła nadal funkcjonuje z nową siedzibą na Grunwaldzie. "Szkoda wielka centrum, pokoleń, doświadczeń i naszych pieniędzy. Byłam na kilku spotkaniach z urzędnikami, PIM, wykonawcy. Wolę nie komentować niektórych odpowiedzi.... Jako poznanianka z krwi i kości i lokalny walczący przedsiębiorca czuję się w obowiązku zabrać głos w imieniu SJO OMNIBUS - od sierpnia musieliśmy z wielkim żalem opuścić centrum" - dodała.

Jak podkreśla Magdalena Lissowska, choć szyld nadal jest na budynku, działa w tym miejscu już inna firma, która z ich szkołą nie ma nic wspólnego.
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydłuża czas ostrzeżenia i podnosi stopień zagrożenia
1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro