Reklama
Reklama

Dodatkowy peron na stacji Poznań Główny. "Więcej dogodnych połączeń"

Zdjęcie z jesieni 2021 roku | fot. PKP PLK
Zdjęcie z jesieni 2021 roku | fot. PKP PLK

Od poniedziałku pociągi będą mogły zatrzymywać się na nowym peronie.

Jak deklaruje PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., zadaszona platforma z windami ma zapewnić oczekiwany przez pasażerów komfort.

- Korzystne zmiany na stacji, dodatkowy peron, rozbudowany tunel i czytelna numeracja, to efekt inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. - informuje rzecznik prasowy PKP Radosław Śledziński.

Od poniedziałku wraz z nowym rozkładem jazdy stacja Poznań Główny zyska nowy peron numer 1, od strony budynku galerii handlowej. Wysoki, długi na ponad 400 m obiekt, ma umożliwić wygodne wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Przygotowano m.in. ławki, jasne oświetlenie i elektroniczne tablice z informacjami o przyjazdach i odjazdach.

Peron ma być dogodny także dla osób mających trudności z poruszaniem się, dzięki windom, prowadzącym m.in. do przejścia podziemnego, budynku dworca i Mostu Dworcowego oraz ruchome schody, z wyjściem w pobliżu kas biletowych. Niewidomym podróżnym komunikację ułatwią ścieżki naprowadzające z wypukłą fakturą na antypoślizgowej nawierzchni.

Pociągi będą mogły się zatrzymać po obu stronach nowego peronu. Dla sprawnej obsługi większej liczby składów przebudowany został układ torów na ok. 3,5 km odcinku ułożono nową nawierzchnię kolejową, zamontowano nowoczesne urządzenia sterowania ruchem, m.in. kilkanaście rozjazdów, które umożliwią sprawną zmianę toru jazdy - informuje Radosław Śledziński.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
21℃
14℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
8.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro