Reklama

Przed nami duże załamanie pogody. W niedzielę prognozowane zawieje i zamiecie śnieżne, później mrozy

fot. Mateusz Kina / archiwum
fot. Mateusz Kina / archiwum

Zrobi się biało i zimno.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej od kilku dni informuje o zmianie pogody, jaka nastąpi w weekend. Już w piątek opady śniegu mają się pojawić we wschodniej i południowej Polsce. Do Wielkopolski śnieg ma zawitać dopiero w niedzielę w godzinach popołudniowych. Pokrywa śnieżna w regionie może mieć do 10 centymetrów. Opadom towarzyszyć ma silny wiatr powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. Te będą powodować ograniczoną widzialność. Już teraz ostrzegamy, że warunki na drogach mogą być trudne.

Ponieważ w Poznaniu i regionie temperatura będzie utrzymywać się poniżej zera, śnieg nie będzie się topić. Przeciwnie - będzie go przybywać. Opady są prognozowane również na poniedziałek, gdy "dopadać" ma dodatkowe 10 centymetrów śniegu. I tego dnia występować mogą zawieje i zamiecie śnieżne.

Od wtorku będziemy się zmagać ze sporym ochłodzeniem. Nocami w Poznaniu temperatura będzie spadać do nawet -10 stopni. W dzień termometry pokażą maksymalnie -4 stopnie. I tak ma być co najmniej do końca przyszłego tygodnia. Opady śniegu będą słabnąć, ale lokalnie mogą się jeszcze pojawiać.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.33 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro