Reklama

Przed nami duże załamanie pogody. W niedzielę prognozowane zawieje i zamiecie śnieżne, później mrozy

fot. Mateusz Kina / archiwum
fot. Mateusz Kina / archiwum

Zrobi się biało i zimno.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej od kilku dni informuje o zmianie pogody, jaka nastąpi w weekend. Już w piątek opady śniegu mają się pojawić we wschodniej i południowej Polsce. Do Wielkopolski śnieg ma zawitać dopiero w niedzielę w godzinach popołudniowych. Pokrywa śnieżna w regionie może mieć do 10 centymetrów. Opadom towarzyszyć ma silny wiatr powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. Te będą powodować ograniczoną widzialność. Już teraz ostrzegamy, że warunki na drogach mogą być trudne.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Ponieważ w Poznaniu i regionie temperatura będzie utrzymywać się poniżej zera, śnieg nie będzie się topić. Przeciwnie - będzie go przybywać. Opady są prognozowane również na poniedziałek, gdy "dopadać" ma dodatkowe 10 centymetrów śniegu. I tego dnia występować mogą zawieje i zamiecie śnieżne.

Od wtorku będziemy się zmagać ze sporym ochłodzeniem. Nocami w Poznaniu temperatura będzie spadać do nawet -10 stopni. W dzień termometry pokażą maksymalnie -4 stopnie. I tak ma być co najmniej do końca przyszłego tygodnia. Opady śniegu będą słabnąć, ale lokalnie mogą się jeszcze pojawiać.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
22.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro