Reklama

14 stopni w mieszkaniu w kamienicy na Jeżycach. Mamy wyjaśnienia ZKZL

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

W tej sprawie napisał do nas Czytelnik.

Chodzi o kamienicę przy ulicy Słowackiego 19 i 21. - Jest początek grudnia, a my nie mamy ogrzewania - napisał nasz Czytelnik. - Właściciel budynku, ZKZL, zawalił sprawę terminu modernizacji naszej kotłowni i do tej pory mamy zimno w domach, 14 - 15 stopni. Oczywiście jesteśmy ciągle mamieni nowymi terminami a ciepła jak nie ma, tak nie ma. W kamienicy mieszkają dzieci i również osoby starsze i schorowane, a nikt sobie z tego nic nie robi - dodaje. Czytelnik na potwierdzenie wysłał nam zdjęcie stacji pogodowej ustawionej w pokoju dziecięcym. Pokazuje zaledwie 14,9 stopnia. - Wychodzi nam grzyb na ścianach i najprawdopodobniej mieszkania będą do remontu - kończy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Zarządem Komunalnych Zasobów Lokalowych. - O tym, że w budynku doszło do awarii pieca gazowego, wiemy od kilku miesięcy - mówi Łukasz Kubiak z ZKZL. - Zapadła wówczas decyzja o tym, że piec nie będzie naprawiany, a w zamian mieszkania zostaną podłączone do cieplika miejskiego. Pod uwagę wzięto aspekt ekonomiczny - wyjaśnia.

Cała procedura związana z przyłączeniem się do sieci jest jednak długa. - Trzeba było wykonać szereg prac, uzgodnień, podpisać umowę z Veolią. Działaliśmy na tyle sprawnie, na ile było to możliwe. Dobra informacja jest taka, że w piątek około 11.00 instalacja ma zostać uruchomiona, więc około południa ciepło powinno popłynąć do mieszkań - zauważa.

Nie oznacza to, że mieszkańcy zostali pozostawieni bez źródła ciepła. - Od września dostarczaliśmy mieszkańcom grzejniki elektryczne zgodnie z zapotrzebowaniem - zapewnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
20℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro