Reklama
Reklama

Nazwisko burmistrza na... kościelnym dzwonie. Znowu emocje w niewielkiej parafii

fot. Parafia Cielcza i Cząszczew FB
fot. Parafia Cielcza i Cząszczew FB

W Cielczy pod Jarocinem.

O niewielkiej parafii zrobiło się głośno w czerwcu, gdy z okazji 25-lecia kapłaństwa proboszcza (będącego wówczas w parafii od niespełna roku) burmistrz Jarocina wręczył mu czek na 100 tysięcy złotych z przeznaczeniem na remont kościoła w Cielczy. Prace rozpoczęły się w tym roku, a ich efekty wzbudzają spore emocje.

Jak opisuje portal wlkp24.info, jednym z nowych elementów jest kościelny dzwon. Pojawił się na nim napis, który wzbudza emocje wśród wiernych. Adnotacja mówi o tym, że dzwon wykonano w 25-lecie kapłaństwa proboszcza, ale to nie koniec. "Adam Pawlicki w XX-lecie piastowania urzędu burmistrza Jarocina 2002-2022" - można przeczytać na dzwonie.

Mieszkańcy szybko dopatrzyli się błędu w napisie stwierdzając, że choć co prawda Pawlickiego wybrano na burmistrza pierwszy raz w 2002 roku, ale od 2012 do 2014 roku burmistrzem była inna osoba, więc nie może być mowy o 20-leciu burmistrzowania Adama Pawlickiego.

Lokalny portal skontaktował się z burmistrzem, a ten przyznał, że dowiedział się o napisie od proboszcza, ale nikt nie konsultował z nim jego treści. Podjęto więc próbę kontaktu z proboszczem, ale ten stwierdził, że jest bardzo zajęty i nie może rozmawiać. Kontakt udał się dziennikarzom portalu jarocinska.pl. - Proszę powiedzieć opozycji, że jeśli chcą być zauważeni, to są jeszcze dwa dzwony do remontu. Kościół żyje z ofiar wiernych i każdy może coś tam zafundować. Chętnie umieszczę też i ich imiona - skwitował ksiądz Radosław Nowak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro