Reklama

Zrobił "zadymę", bo nie wpuszczono go na pokład samolotu. Wcześniej za dużo wypił

fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

29-letni Polak nie tylko nie wyleciał z Poznania, ale też musiał zapłacić karę grzywny.

Do sytuacji doszło w ostatnich dniach na Ławicy. Strażników granicznych poinformowano, że na terenie lotniska znajduje się pasażer, który ze względu na upojenie alkoholowe nie został dopuszczony do lotu do Wielkiej Brytanii, po czym stał się bardzo agresywny.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- 29-letni Polak nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy Straży Granicznej, nie zamierzał opuścić hali odlotów Non Schengen, po czym popchnął funkcjonariusza SG i używał w stosunku do niego słów powszechnie uważanych za obelżywe - podaje Nadodrzański Oddział Straży Granicznej.

Ostatecznie agresywnego mężczyznę obezwładniono, a na miejsce wezwano policję. Funkcjonariusze przebadali 29-latka alkomatem. Badanie wykazało, że ma prawie 3 promile w wydychanym powietrzu.

- Po wytrzeźwieniu 29-latek usłyszał zarzut naruszenia nietykalności oraz znieważenia funkcjonariusza Straży Granicznej. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości 3 tysięcy złotych - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
16.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro