Reklama
Reklama

W tym roku Wigilia Caritasu dla Polaków i Ukraińców

fot. Caritas Poznań
fot. Caritas Poznań

Po dwóch latach przerwy wraca na MTP.

Przez pandemię koronawirusa coroczna Wigilia organizowana przez poznański Caritas nie odbyła się w naszym mieście w 2020 i 2021 roku. Wcześniej, każdego roku, zapewniała wspólny świąteczny posiłek dla około 1500 potrzebujących osób.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W tym roku wydarzenie powraca i ponownie odbędzie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Jak wyjaśniają organizatorzy z Caritasu, ze względu na obecność w Polsce uchodźców z Ukrainy, tegoroczna Wigilia zostanie zorganizowana nie tylko dla Polaków, ale też Ukraińców. - W tym roku w Wigilii Caritas weźmie udział także ok. 300 ukraińskich uchodźców. Nie chcemy dopuścić do sytuacji, aby w tym wyjątkowym czasie, ktokolwiek poczuł się samotny i opuszczony - tłumaczą.

Każdy może wesprzeć finansowo wydarzenie TUTAJ. - Przekazane przez Państwa środki zostaną przeznaczone na zakup części żywności potrzebnej do przygotowania posiłków wigilijnych oraz produktów do paczek. Razem z Tobą, chcemy obdarować 1500 potrzebujących osób (1200 osób z Polski i 300 z Ukrainy), dając im poczucie, że są kochani i wielu życzliwych ludzi troszczy się o ich los - dodają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
5℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro