Reklama

Miejsca w poznańskich żłobkach dla ukraińskich dzieci. Z dofinansowaniem

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Rodzice dostaną dofinansowanie z UNICEF-u.

Przynajmniej do końca czerwca 2023 roku 119 dzieci z Ukrainy będzie mogło uczęszczać do żłobków niepublicznych w Poznaniu. - To propozycja dla obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Poznania w związku z działaniami wojennymi na terenie ich kraju, po 24 lutego. Ważne: dzieci powinny mieć obowiązkowe szczepienia ochronne (chyba, że mają do nich medyczne przeciwwskazania) - podaje magistrat.

Rodzice będą płacić jedynie 400 złotych oraz dodatkowo 100 złotych ryczałtu za wyżywienie. 1200 złotych pochodzić będzie z dofinansowania z Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

- Dodatkowe miejsca są współfinansowane ze środków UNICEF i w żaden sposób nie ograniczają dostępności opieki nad polskimi dziećmi w placówkach - mówi Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP. - Ukraińscy rodzice, głównie mamy, które przyjechały do Poznania, często są tutaj jedynymi opiekunkami swoich dzieci. Miejsce w żłobku to dla wielu z nich jedyna szansa, by pójść do pracy i tym samym zapewnić utrzymanie i godny byt dla siebie i swoich pociech - dodaje.

Miasto przypomina, że do końca czerwca 2024 roku przeznacza 25,2 mln złotych na dofinansowanie kosztów pobytu poznańskich dzieci w prywatnych żłobkach. To realne wsparcie dla rodziców 2300 dzieci z naszego miasta.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro