Reklama
Reklama

Miejski Inżynier Ruchu o rondzie Rataje: "oznakowanie jest właściwe"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. PIM
Zdjęcie ilustracyjne | fot. PIM

Łukasza Dondajewskiego zapytano o organizację ruchu na węźle.

We wtorek opisywaliśmy artykuł, jaki ukazał się na łamach portalu motoryzacyjnego AUTOBLOG na spidersweb.pl. Autor tekstu napisał, że organizacja ruchu na rondzie jest skandaliczna, a zamieszanie wprowadza tu namalowanie sugerowanych pasów zjazdowych i wjazdowych. - Ten kto to zrobił i zatwierdził, powinien osobiście je zdrapywać żyletką z asfaltu - napisał.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Radio Poznań poprosiło o komentarz Miejskiego Inżyniera Ruchu, Łukasza Dondajewskiego. Jego zdaniem, rondo jest oznakowane właściwie i zmiany nie są w tym zakresie planowane. - Zdajemy sobie sprawę, że przy tak dużym rondzie, przy tak dużym potoku, przecież tam w ciągu doby przejeżdża kilkadziesiąt tysięcy pojazdów, to sytuacje konfliktowe albo osoby, które mają ograniczoną percepcję - dla nich właśnie staraliśmy się wprowadzić dodatkowe oznakowanie - powiedział w rozmowie z rozgłośnią.

Dondajewski przyznał, że miejscy urzędnicy zapoznali się z artykułem umieszczonym na portalu motoryzacyjnym i nie zgadzają się z wnioskami autora.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
59.04 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro