Reklama
Reklama

Kilka zastępów strażaków i policja w szpitalu. Zniecierpliwiony 87-latek rzucał taboretami i podpalił materac

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. BS
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. BS

Do zdarzenia doszło w Kaliszu.

Jak przekazuje portal Kalisz24.INFO, do zdarzenia doszło po godzinie 15 na Oddziale Ortopedycznym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu. Według ustaleń dziennikarzy, 87-latek miał wyjść dziś do domu i czekał na przyjazd rodziny. Zniecierpliwiony nagle zaczął się agresywnie zachowywać. Rzucał taboretami i podpalił materac. Na miejscu interweniowało 7 zastępów strażaków i policja. Sytuacja szybko została opanowana. Nikomu nic się nie stało.

"Reakcja naszego personelu była błyskawiczna. Pacjenci zostali wyprowadzeni z pomieszczenia i ulokowani w bezpiecznym miejscu. Jeden z lekarzy rezydentów wyniósł płonący materac pod prysznic, aby go ugasić. W tym samym czasie wezwana została straż pożarna i policja. Nikomu nic się nie stało, na oddziale nie było większego zadymienia i nie trzeba było ewakuować pacjentów. Podpalacz został oddany w ręce policji" - mówi w rozmowie z lokalnym portalem, Paweł Gawroński, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu.

Przedstawiciele szpitala zapewniają, że wobec pacjenta wyciągnięte zostaną konsekwencje. Szpital złoży oficjalne zawiadomienie o narażeniu na utratę zdrowia i życia innych osób.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro