Reklama
Reklama

Dramatyczna walka o życie dwumiesięcznego dziecka. Było reanimowane

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Archiwum KP PSP
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Archiwum KP PSP

Służby otrzymały zgłoszenie dotyczące zatrzymania krążenia.

Do zdarzenia, o jakim informują strażacy, doszło w niedzielę na osiedlu Sikorskiego w Krotoszynie. Pomoc została wezwana do jednego z domów wielorodzinnych. Na pomoc ruszyli strażacy i zespół ratownictwa medycznego.

"Strażacy po dotarciu na miejsce zdarzenia i sprawdzeniu funkcji życiowych kontynuowali resuscytację krążeniowo-oddechową prowadzoną przez rodziców dziecka. Doświadczony ratownik medyczny pełniący służbę w krotoszyńskiej jednostce do momentu przybycia karetki pogotowia koordynował prowadzone czynności medyczne, dbając o prawidłową przyrządową wentylację malucha oraz odpowiednią jakość czynności resuscytacyjnych" - relacjonuje mł. kpt. Mateusz Dymarski z KM PSP w Krotoszynie.

"Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego wspólnie kontynuowano dramatyczną walkę o życie malucha. Profesjonalne działania służb ratunkowych oraz przytomna reakcja rodziców poskutkowała przywróceniem akcji serca dziecka, które zostało natychmiastowo przetransportowane do szpitalnego oddziału ratunkowego" - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro