Reklama
Reklama

Nowa zieleń pojawiła się na ponad 500 metrach kwadratowych odbrukowanej powierzchni

fot. ZDM
fot. ZDM

Kończą się prace na jednej z łazarskich ulic.

Nowa zieleń pojawiła się na ul. Karwowskiego. Przeznaczone na to zostały miejsca na szerokim chodniku, które nie były wykorzystywane przez pieszych, czy też parkujące samochody.

Cornette Residence - Twoje miejsce pod skrzydłami historii. Poznaj nową inwestycję w Centrum, między Starym Rynkiem a Starym Browarem.
REKLAMA

"Z uwagi na duże zacienienie ulicy posadzone zostały cieniolubne byliny i krzewy. Trzeba pamiętać, że ul. Karwowskiego jest aleją lipową - dlatego w projekcie zieleni znalazło się także dosadzenie dwóch lip" - tłumaczy Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

"Odbruki i nasadzenia przeprowadzone były głównie po północnej stronie ulicy, gdzie w ramach wdrażania na Łazarzu Strefy Płatnego Parkowania przeniesiono miejsca postojowe z chodnika na jezdnię. Do wykonania zostały jeszcze prace końcowe" - dodaje.

Koszt prac to 190 tysięcy złotych. Projekt jest realizowany we współpracy z Radą Osiedla św. Łazarz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
3℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
13.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro